kalibrace monitorů, školení, design  
sci-fi
 
     
 

.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.



 
     
  MENU
 
gravitace...
 
pyramidy...
 
po smrti...
     
 




Není mým záměrem dopracovat se k výkladu, čemuže vlastně pyramidy sloužily, úplně mi postačí, že se zamyslíte nad fakty a pokusíte se spolu se mnou o logický rozbor situace.

- před 12000 let – 5000 let megalitické památky - pyramidy – po celém světě...

- Tiahuanaco město staré přes 12.000 let - leží v blízkosti jezera Titicaca, 3900 m, brána slunce byla vytesána z jednoho kamene, dvě pyramidy...

- Sumerové – znali všechny planety sluneční soustavy, oběh Měsíce kolem Země, Země kolem Slunce – s přesností na vteřiny...

- Egypťané – znali oběh Měsíce kolem Země, Země kolem Slunce – s přesností na vteřiny Cheopsova pyramida – 2,5 mil. kamenných bloků v průměru každý má hmotnost kolem 2 tun, výška kvádru je kolem 2 metrů...

- Mayové – kalendář rozpracován z vysokou přesností na velmi dlouhou dobu. Město Tical - velké pyramidové chrámy.

- Aztékové – Teotihuacan – staré záhadné město, jehož vznik je dosud neobjasněn – opět dvě pyramidy.

- Inkové – Machu Picchu ve velké nadmořské výšce v nesnadně dostupném terénu – perfektně otesané velké kamenné kvádry, které do sebe přesně zapadají bez použití malty.

- Velikonoční ostrov – sochy Moai – 20 - 90 tun.

Všechny z výše jmenovaných kultur měly nezvykle přesné informace o vesmíru, Slunci, Měsíci, Zemi a všech planetách sluneční soustavy, také jejich medicína byla podle dochovaných fragmentů na vysoké úrovni. Další zvláštností těchto civilizací je také to, že se objevily v proudu času náhle z ničeho nic, bez nějakého předchozího vývoje a již se všemi dovednostmi a znalostmi. Tzn. v samém počátku byly na nejvyšší úrovni a s přibývajícím časem nejen že nezůstaly na stejné úrovni, ale naopak jejich kultura a vědomosti upadaly.

Tolik holá nezpochybnitelná fakta.

Nyní bych se ale rád soustředil na dvě největší egyptské pyramidy – na začátek opět jen fakta.



Pyramidy jsou seskládány z kamenů (každý kámen váží průměrně kolem 2 tun), mezi kterými jsou i po x-tisících letech spáry nepřesahující tloušťku čepele nože. Záměrně jsem použil slovo kamenů a ne kvádrů jak je všude mylně uváděno. Ano, veřejnost je pravděpodobně záměrně klamána – neboť pod pojmem kvádr si většina z nás vybaví pravidelné těleso. Ale nenechte se mýlit – pyramida je poskládána z nepravidelných kamenných bloků a to ještě tak, že vytváří uvnitř pyramidy soustavu chodeb a menších a větších prostorů – prostory nebyly dodatečně tesány.

Podloží pyramid je také velmi precizně nivelováno, z čehož vyplývá, že stavitel již přesně věděl, co chce postavit a jaké přesné rozměry stavba bude mít (na cm přesně). Má profese je počítačová grafika a vzhledem k tomu, že pracuji s 3D programy, mohu bez ostychu prohlásit, že ještě i dnes nejsme schopni postavit ani model pyramidy 1:100 z polystyrenu se současnými znalostmi matematiky bez použití počítače.

Z těchto důvodů opravdu nemám pochopení pro tzv. vědce, kteří nám dodnes jsou schopni tvrdit, že 2-tunové kamenné bloky naši předkové tesali primitivními nástroji, a zvedali je do výšky a přikládali na spodní bloky a dotesávali a zvedali a opět spouštěli a opracovávali a to tak dlouho, až „pasovaly“ zcela přesně na sebe. A tuto stejnou metodou prý použili na všech 2,5 milionu bloků, a aby to neměli tak jednoduché, tak pro jistotu každý kamenný blok vytesali s úplně odlišnými rozměry.

O jedné metodě jak vyléčit současné vědátory bych věděl - s nefalšovanou vřelostí bych jim půjčil ony nástroje a nechal je nalámat a poskládat pouze 1O bloků. Když by náhodou některý otesali víc, nebo by jim, nedej Bože, některý z nich prasknul, byl bych pro vyjít jim vstříc a dodat jim náhradní. Co myslíte, jak dlouho by jim to trvalo? O dopravě těchto X-tunových bloků na místo stavby se raději zmiňovat nebudu vůbec – to by pak vědátoři nestihli za celý svůj život a to bychom přece nechtěli…

Jsme ochotni věřit výkladům o tom, že stavba trvala plus minus 25 let, a že postavit tuto stavbu vlastně nebyl problém. Je smutné, že nejsme dnes schopni racionálně myslet.



Další zvláštností těchto staveb je, že se na nich dochovaly kresby, které sice znázorňují, jak se údajně dopravovaly kameny na saních po písku, co ale uniklo naší pozornosti je styl malby těchto fresek. Styl postrádá jakékoliv náznaky prostoru, jedná se pouze o ploché výjevy, které se jaksi neslučují s prostorovou představivostí, kterou musel být architekt pyramidy nesporně obdařen, pokud byl schopen navrhnou takovou stavbu. V případě že malujete stylem, který se dochoval na pyramidách, nejste schopni přece předložit panovníkovi ani myšlenku, jak tato stavba bude vypadat, natož pak plány stavby.



Aniž si to uvědomujeme, samy pyramidy nám vydávají svědectví – přímo na nás křičí – byli jsme tady, nebyli jsme hloupí, věděli jsme, co chceme postavit, naše technika byla na vysoké úrovni, kámen jsme uměli řezat jako máslo, a přenášení mnohatunových bloků nám nedělalo žádné problémy a chtěli jsme vytvořit stavbu, která přetrvá věky – rozmary počasí, přírodní katastrofy, lidskou touhu rozbíjet a ničit a také se nám to podařilo. Pokud máte alespoň trochu logické myšlení, jaké závěry si z těchto faktů uděláte? Budete i nadále věřit, že tyto stavby postavili titíž Egypťané pomocí primitivních seker a kladiv, s dřevěnými saněmi tahajícími mnohatunové kameny, které se vůbec nebořily do písku, bez vynálezu kola, bez plánu stavby a to jen a pouze pro faraónův vrtoch mít kolosální hrobku, ve které se nakonec ani nenechal pohřbít? Nebo jste na tom tak jako já a jste přesvědčeni o tom, že pyramidy jsou ve skutečnosti mnohem starší stavby, než naši vědci připouštějí, a že je postavila civilizace, která byla technicky vyspělejší než jsme my nyní, a že Sumerové, Aztékové, Mayové a Egypťané vzešli právě z prastaré mohutné celosvětové civilizace, která se rozpadla neznámo proč a převzali od ní některé dochované znalosti a vědomosti, které se však s časem vytratily. Mnoho věcí to naznačuje. Možná, že když sejmeme klapky, které máme neustále na očích a vědci nebudou hledat střípky poznání tak, aby se jim hodily do jejich zaběhnutého mozaikového modelu, který nejsou ochotni měnit, pak se nám jistě podaří nalézt pravou příčinu stavby pyramid – dodnes záhadných staveb, které měly přetrvat věky, které byly možná určeny pro budoucí generace – pro nás, abychom pod nimi objevili to, co nám chtěli vzkázat naši mnohem vyspělejší předkové. Sumerové, Aztékové, Mayové a Egypťané již před 4.000 lety věděli, že Země je kulatá, a že se otáčí kolem Slunce – a my jsme za to před několika sty lety ještě upalovali na hranici…

Nebuďme na sebe tak pyšní.